Table of contents

  koszt audytu seo

  Audyt SEO to analiza strony pod kątem wymagań wyszukiwarek internetowych. W Polsce, główną wyszukiwarką używaną przez użytkowników sieci jest Google, z wyniki mocno ponad 90% rynku. Oznacza to, że w zdecydowanej większości przypadków, audyt SEO w naszym kraju, równa się po prostu analizie serwisu z uwzględnieniem Wymagań Google dla Webmasterów.

  Przeprowadzenie audytu SEO jest pierwszym i niezbędnym krokiem w działaniach związanych z pozycjonowaniem strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania, a jego cena zależna jest od kilku czynników.

  Co składa się na audyt SEO?

  Audyt SEO składa się z analizy on-site, analizy off-site, zaleceń optymalizacyjnych, które przyjmować mogą różną formę oraz ponownego audytu powdrożeniowego, wykonywanego po wprowadzeniu technicznych zmian na stronie internetowej.

  Analiza on-site to w zasadzie analiza zawartości technicznej i treściowej strony, w celu ustalenia czy jest ona zgodna z wytycznymi Google. Celem tej analizy jest wykrycie wszelkich możliwych błędów oraz wskazanie ich możliwych rozwiązań. przed rozpoczęciem pozycjonowania strony.

  Analiza off-site to analiza otoczenia danej strony internetowej, w którego skład wchodzą linki przychodzące, tworzące profil linków, analiza konkurencji wraz ze wskazaniem jakie działania prowadzi oraz weryfikacja oryginalności treści na stronie, w zestawieniu z treściami występującymi w sieci. Wyniki analizy off-site dają wiele informacji przydatnych przy tworzeniu indywidualnej strategii pozycjonowania dla danej strony internetowej.

  Zalecenia optymalizacyjne są efektem całego procesu audytu SEO i zazwyczaj przyjmują formę pisemną, która jest potem wspólnie analizowana z właścicielem witryny oraz osobami odpowiedzialnymi za wdrażanie zmian na stronie.

  Niezależnie, od tego, kto optymalizuje stronę według zaleceń audytowych, ten kto wykonywał analizę, powinien przeprowadzić audyt powdrożeniowy, aby zweryfikować czy wszystkie błędy zostały naprawione w odpowiedni sposób oraz czy niczego nie pominięto.

  Co determinuje cenę audytu SEO?

  Cena audytu jest w dużej mierze determinowana. przede wszystkim przez wielkość analizowanej strony, a co za tym idzie czas jaki na dany audyt musi poświęcić specjalista. A ten czas może być naprawdę bardzo różny, od kilku godzin. do całych dni czy tygodni. Zdecydowanie różnić się będzie czas, a co za tym idzie koszt analizy strony, która posiada kilka podstron oraz ogromnego sklepu internetowego, gdzie będzie np. 10 000 produktów.

  Na cenę audytu będzie mieć także wpływ to, kto go wykonuje – inne ceny poda nam agencja SEO, inne specjalista freelancer. Dodatkowo może być tak, że jeśli audyt SEO jest wykonywany jako oddzielna usługa, bez założenia, że po nim nastąpią dalsze działania SEO, jego cena będzie wyższa niż w przypadku całego „pakietu działań SEO”.

  Ile kosztuje audyt SEO małej strony internetowej?

  Audyt SEO małej strony internetowej to najkrótszy i najtańszy wariant analizy SEO. W przypadku takich serwisów audyt dotyczy zazwyczaj zaledwie od kilku do kilkunastu podstron i można wykonać go w nawet 2 lub 3 godziny, doliczając czas na stworzenie brakujących treści, nie przekroczy on raczej 2 dni roboczych. Koszt takiego audytu zazwyczaj zaczyna się od około 1000 zł.

  Ile kosztuje audyt SEO bloga?

  Audyt SEO bloga, to już nie co bardziej skomplikowana sprawa (oczywiście o ile działa on już jakiś czas), jego czas i cena będą zależne od tego, ile treści dotychczas zostało już na nim opublikowane. Im więcej treści, tym więcej mamy podstron do uwzględnienia w analizie, a co za tym idzie tym bardziej skomplikowana struktura linkowania wewnętrznego contentu, która jest szczególnie istotna w przypadku blogów. Koszt audytu bloga, wyceniany będzie więc bardzo indywidualnie, zależnie od konkretnego przypadku i jego wielkości, możemy przyjąć, że audyt małego bloga, na którym jest jeszcze niewiele wpisów zaczynać się będzie od 1500 zł.

  Ile kosztuje audyt SEO dużej strony firmy usługowej?

  Audyt strony dużej firmy usługowej, może być nie mniejszym przedsięwzięciem niż audyt średniej wielkości sklepu internetowego. Firmy świadczące wiele skomplikowanych usług, dodatkowo w kliku czy kilkunastu miastach jednocześnie, mogą mieć na swojej stronie nawet setki podstron, które będą wymagały szczegółowej weryfikacji. Cena takiego audytu, zaczynać się będzie od 2500 zł.

  Ile kosztuje audyt SEO małego sklepu internetowego?

  Za mały sklep internetowy możemy uznać taki, który w swojej ofercie będzie miał do około 200 produktów. Jego audyt nie będzie więc długim i bardzo skomplikowanym procesem, a więc i jego cena zaczynać się będzie od 1500 zł.

  Ile kosztuje audyt dużego sklepu internetowego?

  Audyt SEO dużego sklepu internetowego to najdłuższy i najbardziej skomplikowany proces, który może zająć nawet kilkanaście dni roboczych, w zależności od stanu technicznego danej witryny, technologii w jakiej została wykonana i w wielu przypadkach jej wieku. Ze względu na czas trwania, ceny audytów tego typu zaczynać się będą od 5000 zł. Jednak każdorazowo taki audyt wycenić powinien specjalista, który będzie go przeprowadzał, aby realnie wyestymować czas jaki może on zająć oraz ogólny poziom jego skomplikowania.

  Dlaczego audyt SEO z Up&More to dobry wybór?

  W Up&More szybko, profesjonalnie i bardzo dokładnie wycenimy i przeprowadzimy audyt Twojej strony internetowej, niezależnie od jej wielkości i powiemy Ci co należy na niej poprawić, aby była gotowa do pozycjonowania i osiągania wysokich pozycji organicznych. Jesteś zainteresowany? Napisz do nas przez poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe!

  Let's talk!

  Adrianna Napiórkowska
  Adrianna Napiórkowska

  She has 11 years of professional experience, she started her career at the Emarketing Experts agency as a junior SEO specialist. In addition to website positioning, she was responsible for conducting 360° marketing projects as an Account Manager at They.pl. She worked for companies from the financial sector (Bank Millennium, Bank Meritum, Finai S.A.) and e-commerce (e.g. Black Red White, Autoland, Mumla). At Up&More, he is responsible for, among others, SEO projects for Panek Car Sharing, Amerigas, Interparking, H+H and Autoplaza.